Organizarea „Săptămânii Etiopiene” la București
Bucureşti
Mă bucur că am avut oportunitatea de a contribui la organizarea „Săptămânii Etiopiene” la București, alături de parteneri și instituții din România și Etiopia. Pentru mine, interesul față de relațiile româno-etiopiene a început în urmă cu un an, odată cu participarea la Festivalul Româno-Etiopian. Atunci am înțeles cât de importante sunt astfel de inițiative pentru apropierea dintre oameni, promovarea dialogului intercultural și consolidarea legăturilor dintre cele două țări. Le mulțumesc
din zilele anterioare