Parcagii și lipitorii de afișe, luați la ochi de Poliția Locală din București. Instituția a împărțit amenzi în valoare de 15.900 de lei săptămâna trecută

Bucureşti

Poliţia Locală a Capitalei anunţă că în cursul săptămânii trecute a aplicat amenzi de 11.000 de lei pentru lipirea ilegală a afişelor şi de 4.900 de lei pentru "parcagii", transmite Agerpres. Adaugă-ne ca sursă preferată Astfel, trei sancţiuni au fost aplicate pentru lipirea afişelor în zonele Magheru, Ştirbei Vodă şi Bd. Carol I. „Le-am confiscat afişele (peste 550 în total) pe care le lipeau pe tablouri electrice şi în alte locuri nepermise şi i-am amendat cu 11.000 de lei. I-am pus să şi

Tag-uri: Bucureşti