Primarul Laurențiu Micu, de la Săpata: ”Sunt curios, dacă vine un nou guvern, vine și îndreaptă ce a greșit Bolojan?”
Bucureşti
Traversăm o perioadă în care putem vorbi de o criză de încredere a primarilor în guvern. Acum se prefigurează o nouă putere la Palatul Victoria, dar experimentele administrative de la centru și jocurile periculoase care s-au purtat în Parlament, i-au făcut pe mulți dintre edilii argeșeni să se declare neîncrezători în deciziile de la București. Primarul comunei Săpata, Laurențiu Micu, spune (ca mulți alții) că un executiv condus de tehnocrați nu este o soluție pentru România. Vă oferim un
din zilele anterioare