Recomandările ASSMB pentru a fi în siguranță pe timp de caniculă, în București
Bucureşti
Administrația Spitalelor și Serviciilor Medicale București (ASSMB) a emis câteva recomandări pentru populație pentru a fi în siguranță pe timp de caniculă, în București, în zilele cu disconfort termic accentuat. La finalul lunii iunie, temperaturile din București se vor apropia de 40 de grade Celsius. În acest context, meteorologii au emis avertizări de cod galben și portocaliu de caniculă pentru Capitală, valabile și în Ilfov, dar și în alte județe. CITEȘTE ȘI Cod portocaliu de caniculă, în
din zilele anterioare