Reguli noi pentru terasele din București: Program redus și spații mai restrânse pe trotuare
Bucureşti
În curând, petrecerile se vor ține în surdină chiar și la terasele aglomerate din centrul Capitalei. Muzica nu va mai răsuna după ora 22. "Nu sunt de acord. E distracție, frate, de ce să nu fie muzică? Mai ales în centru sau în alte zone? Să-și plătească termopanul să aibă izolație fonică" , a spus un client. Unii patroni se gândesc deja la variante prin care să fenteze regulile. Altfel, riscă să iasă în pierdere. Articolul continuă după reclamă "Pe timp de seară sunt și unele cluburi care sunt
din zilele anterioare