Romprest susține că instanța a confirmat valabilitatea contractului de salubrizare din Sectorul 1 până în 2033. Primăria merge mai departe cu Blue Planet
Bucureşti
Cuprins: Ce spune Romprest despre motivarea instanței Acuzații la adresa Primăriei Sectorului 1 Context: Primăria anunțase trecerea la Blue Planet de la 1 iulie Un nou episod în „războiul gunoiului” din Sectorul 1 Compania Romprest Service SA susține că Tribunalul București a confirmat, prin motivarea hotărârii din 12 iunie 2026, că serviciul de salubrizare prestat în Sectorul 1 trebuie să continue în baza contractului actual până la 30 iunie 2033, nu să înceteze la 30 iunie 2026, așa cum a
din zilele anterioare