Se deschid două noi parcări gigant în București: Peste 1.700 de mașini scapă de lipsa spațiului

Bucureşti

Primăria Municipiului București a anunțat miercuri că va deschide, începând cu 1 iulie, două mari parcări publice cu plată, Park & Ride-ul Pantelimon și parcarea de la Arena Națională. Ambele obiective au stat nefolosite timp de 4, respectiv 15 ani de la construcție. „De la 1 iulie, dăm în folosință două mari parcări cu plată, care însumează 1.746 de locuri! Este vorba despre Park & Ride-ul de la Pantelimon și despre parcarea de la Arena Națională”, transmite Primăria Municipiului București.

Tag-uri: Arena Naţională Bucureşti