Sindicaliştii din învăţământul maramureşean au protestat împotriva noii legi a salarizării
Bucureşti
Sindicaliştii din învăţământul maramureşean au participat împreună cu colegii din ţară la un miting şi un marş de protest în Bucureşti. Angajaţii din învăţământ sunt nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării și de efectele măsurilor de austeritate adoptate anul trecut. Liderii de sindicat spun că proiectul noii legi a salarizării „este o bătaie de joc”. Liderul Sindicatului Liber din Învăţământ Maramureş, Ioana Petreuş, spune că prin proiectul noii legi a salarizării sunt diminuate
din zilele anterioare