Șoferi băuți pe șoselele din Gorj!

Bucureşti

Polițiștii rutieri și de ordine publică din Gorj au depistat, în ultimele 24 de ore, nu mai puțin de patru conducători auto care s-au urcat la volan după ce au consumat băuturi alcoolice. Toți șoferii au fost opriți în trafic, testați cu aparatul etilotest și conduși ulterior la unități medicale pentru recoltarea probelor biologice. Primul caz a fost înregistrat în municipiul Târgu-Jiu, unde un tânăr de 27 de ani a fost depistat în timp ce conducea un autoturism pe strada Calea București.

Tag-uri: Bucureşti

Șoferi băuți pe șoselele din Gorj! Gazeta de Sud - 17.06.2026 11:24

din zilele anterioare

Șoferi băuți pe șoselele din Gorj! Gazeta de Sud - 17.06.2026 11:24