Stadiul lucrărilor pentru modernizarea căii ferate București-Giurgiu, lotul II. Proiectarea a fost finalizată

Bucureşti

Lucrările pentru modernizarea căii ferate București-Giurgiu – lotului II avansează. În prezent, proiectarea a fost finalizată, iar stadiul fizic a ajuns 7%, după cum informează CFR Infrastructură. Lucrările au fost demarate în primăvara acestui an, la mijlocul lunii martie. În ceea ce privește demolarea liniei de cale ferată, CFR anunță că, pe intervalul Jilava – Frătești, acestea au fos realizate în proporție de 65%. „Aceste activități reprezintă etape necesare pentru pregătirea fronturilor

Tag-uri: Bucureşti