Tânărul din București care şi-a înjunghiat tatăl şi a atacat poliţiştii a ajuns după gratii
Bucureşti
Tânărul de 22 de ani din Bucureşti care i-a înjunghiat tatăl în sectorul 2 din Bucureşti şi a atacat poliţiştii a fost reţinut. Agenţii au făcut uz de armă după ce au fost atacaţi cu cuţitul de tânărul care era extrem de agitat, iar Poliţia Capitalei anunţă că face verificări pentru a stabili toate detaliile intervenţiei şi dacă au fost respectate procedurile. Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti a anunţat, marţi seară, că a fost reţinut bărbatul implicat în incidentul din sectorul 2.
din zilele anterioare