Trotuarul rulant care leagă Gara de Nord de Gara Basarab va fi dărâmat. A costat 2,2 milioane de euro şi a ajuns un focar de infecţie

Bucureşti

Primăria Municipiului Bucureşti a transmis că trotuarul rulant care leagă Gara de Nord de Gara Basarab va fi "înlăturat în integralitate". A costat 2,2 milioane de euro şi a fost inaugurat în 2013. "Din cauza defecțiunilor repetate și a lipsei de mentenanță, a fost scos definitiv din funcțiune în 2014. De atunci, a rămas abandonat, a fost vandalizat și a ajuns un focar de mizerie", a transmis instituţia. Astfel, odată cu lucrările de reabilitare ale Pasajului Basarab, trotuarul rulant care face

Tag-uri: Bucureşti