Zi caniculară în România. Oraşele care s-au topit la 38-40 de grade

Bucureşti

Caniculă în România.Temperaturi resimțite înregistrate în această după-amiază Coduri galbene, valabile şi luni Cea mai ridicată valoare a fost înregistrată la Oradea, unde temperatura resimțită a ajuns la 40 de grade. Aproape la fel de cald a fost și la Băile Herculane, Bechet și Băilești, unde s-au resimțit 39 de grade Celsius. Căldura a fost greu de suportat și în București, Timișoara, Arad și Lugoj, unde temperaturile resimțite au ajuns la 38 de grade. În astfel de condiții, specialiștii

Tag-uri: Bucureşti Timișoara

din zilele anterioare