Al 100-lea pacient de la spitalul Toma Ciorbă vindecat de Covid-19, a fost externat
Coronavirus
O femeie, în vârstă de 48 de ani, originară din Hâncești a fost astăzi externată din cadrul Spitalului Clinic de Boli Infecționase ”Toma Ciorbă”, după ce a contractat virusul Covid-19. Astfel bilanțul pacienților tratați în instituția dată a ajuns la 100. Potrivit unui comunicat emis de instituția medicală, starea femeii s-a îmbunătățit, astfel a fost externată și a putut să revină acasă. Directorul spitalului a spus că datorită eforturilor depuse de angajați a fost posibilă externarea si
din zilele anterioare