Garda de Mediu și IGSU au descoperit nereguli grave la cele 50 de gropi de gunoi ecologice din România. Ce amenzi au fost date

Digi 24

Adaugă Gândul ca sursă preferată Urmărește-ne în Discover Garda de Mediu și IGSU au verificat, în intervalul 25 mai-12 iunie, toate cele 50 depozite conforme de deșeuri municipale clasa B din România. S-au descoperit mai multe probleme legate de gestionarea levigatului și funcționarea sistemelor de captare a biogazului. Mai mult, nu erau respectate măsurile de prevenire a incendiilor, potrivit Digi24. „Garda Naţională de Mediu şi Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă au verificat

Tag-uri: Digi 24