Ministrul construcțiilor din Serbia a demisionat, după ce 14 oameni au murit în urma prăbușirii acoperișului gării din Novi Sad

Digi 24

Ministrul Construcţiilor din Serbia Goran Vesic a anunțat că demisionează din funcție, la trei zile după prăbuşirea unei copertine de beton la gara din Novi Sad (nord) într-un incident soldat cu 14 morţi, relatează AFP preluată de digi24.ro . „Vreau să vă anunţ că mâine dimineaţă îmi voi prezenta oficial demisia din funcţia de ministru al construcţiilor, infrastructurii şi transporturilor. Nu pot accepta vinovăţia pentru moartea a 14 persoane pentru că eu însumi şi oamenii care lucrează cu mine

Tag-uri: Digi 24