Poliția Română și DIICOT au dezmembrat o rețea formată din cetățeni srilankezi care vindeau droguri în București, inclusiv la petreceri. Unul dintre consumatori a murit
DIICOT
Nouă persoane au fost arestate preventiv și alte două sunt cercetate sub control judiciar în dosarul grupării formate din cetățeni srilankezi care vindeau droguri direct sau la petreceri în București. Unul dintre suspecți este cercetat și pentru moartea unui tânăr, în urma consumului unui cocktail de droguri, la o petrecere. Potrivit Poliției Române, în urma celor 15 percheziții domiciliare făcute luni, polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu
din zilele anterioare