DNA a descins la DSVSA Arad. Anchetă privind posibila ascundere a unor probe legate de un focar de boală
DNA
Joi dimineață, 18 iunie, Direcția Națională Anticorupție – Serviciul Teritorial Timișoara a desfășurat o acțiune de amploare la Arad, unde procurorii, sprijiniți de polițiști, au intrat în sediul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA). Anchetatorii au ridicat documente și înscrisuri considerate relevante pentru un dosar penal aflat în lucru, într-o investigație care vizează posibile fapte de corupție și abateri grave de la legislația sanitar-veterinară, potrivit
din zilele anterioare