Un medic intră în greva foamei în fața DNA Timișoara. „Statul de drept, justiția și instituțiile sunt acaparate de o rețea de persoane care se sprijină reciproc”

DNA

Un medic stomatolog a anunțat că intră în greva foamei din cauza modului în care i-au fost tratate plângerile legate de ocuparea funcțiilor în cadrul Colegiului Medicilor Stomatologi din Timiș. Mihaela Cuțui, fost vicepreședinte al Colegiului, spune că recurge la acest gest, după mai mulți ani de sesizări, demersuri administrative și acțiuni în instanță, care nu au fost soluționate în mod clar de instituțiile competente. „Am pus la dispoziție documente, probe și, bineînțeles, hotărârile

Tag-uri: DNA Timișoara