Doi baschetbaliști români au semnat cu SCM Politehnica Timișoara

FCSB

Doi jucători români au semnat echipa de baschet SCM Politehnica Timișoara. Ei reprezintă primele noutăți pentru sezonul 2026/2027. Aurelian Gavriloaia (1,96 metri, 98 kilograme) și-a pus semnătura pe contractul cu echipa alb-violetă. Născut pe 21 ianuarie 2001 la București, Gavriloaia evoluează pe pozițiile 3 și 4, iar în stagiunea precedentă a îmbrăcat maioul echipei Rapid București. Celelalte formații la care a activat sunt Dan Dacian București, CSA Steaua București (ambele la nivel juvenil),

Tag-uri: FCSB Timișoara Bucureşti