Mutare în Superliga: FCSB i-a reziliat contractul, Petrolul l-a prezentat imediat
FCSB
FCSB a anunțat, marți, rezilierea contractului cu Lukas Zima, portar care a făcut parte din familia roș-albastră in ultimul an și jumătate. La scurt timp după anunțul grupării bucureștene, Petrolul a oficializat revenirea cehului în lotul său. Goalkeeperul ceh în vârstă de 32 de ani a evoluat pentru FCSB în zece partide oficiale în toate competițiile și are în palmares un titlu și o Supercupă a României. Cu Petrolul, Lukas Zima a semnat un angajament valabil până la finalul stagiunii 2026-2027.
din zilele anterioare