Penalitate sportivă de peste 25.000 de lei pentru Dinamo după meciul cu FCSB

FCSB

Comisia de Disciplină din cadrul FRF, întrunită miercuri, a hotărât o penalitate sportivă de peste 25.000 de lei pentru FC Dinamo ca urmare a incidentelor de la meciul cu FCSB. "SC Dinamo 1948 SA vs. FC FCSB - Incidente. În temeiul art. 82 alin. 1 şi 3 lit. a) şi c), raportat la art. 83 alin. 2 lit. b) din RD, sancţionează clubul SC Dinamo 1948 SA cu penalitate sportivă în cuantum de 25.312,50 lei", este hotărârea comisiei. Articolul 82 prevede că gruparea gazdă răspunde

Tag-uri: FCSB