Zece medalii la Campionatul Național U19 de tenis de masă

FCSB

Steaua București a demonstrat, încă o dată, că are cea mai puternică secție de tenis de masă din țară. La Campionatele Naționale de juniori U19, desfășurate recent la Sala Polivalentă Ioan Kunst-Ghermănescu din București, roș-albaștrii au cucerit 10 medalii, din care trei de aur, una de argint și șase de bronz. Medaliile au fost cucerite după cum urmează mai jos. Echipe masculin: – Aur – Steaua București (Robert Istrate, Andrei Țîbîrnă, Luca Oprea, David Mănescu, antrenor Hunor Szocs). Echipe

Tag-uri: FCSB Bucureşti

Zece medalii la Campionatul Național U19 de tenis de masă http://presamil.ro - 19.06.2026 10:05

din zilele anterioare

Zece medalii la Campionatul Național U19 de tenis de masă http://presamil.ro - 19.06.2026 10:05