Rețeaua de gaze naturale pentru locuitorii din Suraia și Biliești avansează către etapa de execuție

Gaze Naturale

Încă un proiect strategic pentru vrânceni și pentru dezvoltarea județului este aproape de începerea lucrărilor. Președintele Consiliului Județean Vrancea, Nicușor Halici, a semnat autorizația de construire pentru realizarea investiției ”Înființare rețea de alimentare și distribuție gaze naturale în comunele Biliești și Suraia, județul Vrancea” , beneficiar Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Biliești – Suraia. Proiectul va asigura, pentru prima dată, accesul celor două comunități la rețeaua

Tag-uri: Gaze Naturale