Ce-a făcut Irina Begu la Bad Homburg după ce a eliminat-o pe Venus Williams

Irina Begu

Irina Begu , locul 211 WTA , a fost eliminată, miercuri, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 500 de la Bad Homburg. Begu, care în primul tur a eliminat-o pe Venus Williams , a fost învinsă de sportiva cehă Karolina Muchova, locul 11 WTA, scor 6-1, 6-1, în doar 58 de minute. Românca a obținut un premiu de 15.690 de euro și 60 de puncte. Tot miercuri, Gabriela Ruse , locul 105 WTA, venită din calificări, s-a calificat în sferturi trecând de rusoaica Anna Kalinskaia, locul 20 WTA,

Tag-uri: Irina Begu

din zilele anterioare