Lia Olguța Vasilescu anunță dezastru la Craiova după codul roșu de ploi. Ce s-a întâmplat în oraș
Lia Olguţa Vasilescu
Adaugă Gândul ca sursă preferată Urmărește-ne în Discover Primarul municipiului Craiova, Lia Olguța Vasilescu, iese la rampă cu o atenționare în legătură cu prăpădul făcut de ploile din ultimele ore. Edilul le recomandă craiovenilor să evite zonele periculoase și să respecte îndrumările agenților de poliție. A plouat de patru ori mai mult decât normal ,,Peste 100 de litri pe mp, până la această oră, din estimările CAO, după codul roșu de ploi. Am avut 24 de străzi inundate și patru copaci
din zilele anterioare