Lia Olguța Vasilescu, ironii la adresa celor care nu apreciază noul mobilier din Craiova: „Ia să auzim criticii de artă urbană”
Lia Olguţa Vasilescu
Primarul municipiului Craiova, Lia Olguța Vasilescu, a ironizat pe rețelele sociale persoanele care critică noile elemente de mobilier urban montate în oraș, după inaugurarea unei stații de autobuz tematice în zona Aeroportului Internațional Craiova. Gestul său vine după ce, acum câteva luni, a prezentat online o structură, realizată din lemn și concepută pentru a imita o bufniță cu aripile deschise, care a generat numeroase reacții. Noua amenajare în Craiova. FOTO: Facebook/Lia Olguța
din zilele anterioare