Industria pharma intră în cursa spațială. De ce se produc medicamente în spațiu
Medicamente
O adevărată febră spațială depășește domeniul conectivității prin satelit, al vehiculelor de lansare și al apărării aerospațiale, extinzându-se către sectorul farmaceutic. Un număr tot mai mare de companii se îndreaptă către orbita terestră joasă pentru a produce medicamente în condiții de microgravitație, potrivit CNBC . Gama de oportunități comerciale se extinde pe măsură ce industriile aerospațiale fundamentale pun la punct infrastructura necesară. Morgan Stanley prevede că economia spațială
din zilele anterioare