Scumpirea biletelor la Metrou a fost anulată

Metrorex

Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruţă, a anunţat că scumpirea biletelor la metrou a fost anulată. El a spus că majorarea tarifelor a fost „o greşeală” şi că Metrorex trebuie să reducă din cheltuieli, nu să ceară mai mulţi bani de la călători. „Nu va creşte preţul la metrou nici acum, nici probabil în perioada următoare”, a declarat Radu Miruţă. „Am decis anularea creşterii biletului la metrou, care ar fi trebuit să se întâmple peste câteva zile. Am închis definitiv acest subiect”,

Tag-uri: Metrorex

Scumpirea biletelor la Metrou a fost anulată Ziarul Financiar - 22.06.2026 00:41
Scumpirea biletelor la Metrou a fost anulată Ziarul Financiar - 22.06.2026 00:41

din zilele anterioare

Scumpirea biletelor la Metrou a fost anulată Ziarul Financiar - 22.06.2026 00:41
Scumpirea biletelor la Metrou a fost anulată Ziarul Financiar - 22.06.2026 00:41