Bihor: Colecționari de viniluri din Bihor, Cluj și Arad se întâlnesc în târgul dedicat de la Muzeul Țării Crișurilor
muzeu
Colecționari din județele Bihor, Arad și Cluj își dau întâlnire pe 27 iunie, la Oradea, în cadrul Târgului de viniluri organizat de Muzeul Țării Crișurilor, cuprins în programul estival al instituției. 'Publicul orădean și nu numai este invitat să ia parte la acest târg în aer liber din parcul instituției muzeale, care va deveni pentru o zi un paradis al colecționarilor și al iubitorilor de muzică pe vinil', au transmis, într-un comunicat de presă, reprezentanții muzeului. Potrivit șefei
din zilele anterioare