Bistrița-Năsăud: Expoziție Fotogeografica, la Complexul Muzeal, în anul în care competiția împlinește 30 de ani

muzeu

Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud a găzduit, marți după-amiază, vernisajul expoziției Fotogeografica, unde au fost expuse 75 dintre fotografiile premiate la ediția de anul trecut a acestei competiții, devenită un brand național. După un itinerariu expozițional care a inclus București, Cluj-Napoca, Zalău și Carei, cele mai reușite instantanee fotografice, cu povești despre natură, viață sălbatică, oameni și cultură, au fost expuse în Sala 'Grigore Bradea' a muzeului bistrițean, unde vor putea fi

Tag-uri: muzeu Bucureşti