Bogdan Tănăsescu, noul manager interimar al Muzeului Naţional 'George Enescu'

muzeu

Bogdan Tănăsescu preia, începând de miercuri, mandatul de manager interimar al Muzeului Naţional "George Enescu", potrivit Agerpres. "Îi urăm mult succes în această nouă responsabilitate şi îi dorim un mandat cât mai bun în slujba celei mai importante instituţii muzeale din România dedicate memoriei şi operei lui George Enescu", a transmis Ministerul Culturii. Potrivit sursei citate, specialist în domeniul digitizării patrimoniului cultural, Bogdan Tănăsescu s-a numărat printre cei implicaţi,

Tag-uri: muzeu

din zilele anterioare