Comunicat de presă - Institutul de Cercetări Eco-Muzeale 'Gavrilă Simion' Tulcea
muzeu
Două luni dedicate graficii contemporane românești - 130 de lucrări și 130 de artiști la Muzeul de Artă din Tulcea Consiliul Județean Tulcea, Liceul de Artă 'George Georgescu' Tulcea și Institutul de Cercetări Eco-Muzeale 'Gavrilă Simion' Tulcea, prin Complexul Muzeal de Patrimoniu Cultural Nord-Dobrogean - Muzeul de Artă, organizează în perioada 3 iulie - 6 septembrie 2026 cea de-a IV-a ediție a Bienalei Naționale de Grafică 'Constantin Găvenea'. După finalizarea procesului de selecție,
din zilele anterioare