Comunicat de presă - Muzeul Cinegetic și de Științele Naturii din Sfântu Gheorghe
muzeu
Colecția Publică Cinegetică devine Muzeul Cinegetic și de Științele Naturii Începând cu luna iunie 2026, Colecția Publică Cinegetică își continuă activitatea sub o nouă denumire: Muzeul Cinegetic și de Științele Naturii, marcând astfel o etapă importantă în procesul de dezvoltare și consolidare instituțională început în urmă cu peste un deceniu. Colecția Publică Cinegetică și-a deschis porțile în anul 2013, cu scopul de a valorifica și prezenta patrimoniul natural și tradițiile cinegetice ale
din zilele anterioare