Copiii au descoperit povestea generalului Moșoiu - Vacanța la Muzeu
muzeu
La Secţia Muzeul Oraşului Oradea, miercuri, 24 iunie, s-a desfășurat activitatea educațională „Vacanța la Muzeu”, adresată elevilor din clasele I-VIII. În cadrul acestei experiențe, copiii au descoperit povestea generalului Traian Moșoiu, transformându-se în „vânători” de comori din perioada Marelui Război. Ulterior, au învățat jocurile clasice ale copilăriei din epoca comunistă și au recunoscut obiecte reprezentative ale vremii, precum peștele de sticlă așezat pe televizor, bibelourile sau
din zilele anterioare