Festivalul Îngheţatei Bune, la Muzeul Satului Bănățean
muzeu
Festivalul Îngheţatei Bune, la Muzeul Satului Muzeul Satului Bănățean va găzdui, între 26 și 28 iunie, o nouă ediție a Festivalului Înghețatei Bune, eveniment caritabil pus la cale de Asociația ”Inima Îți Vorbește”. ”Continuăm povestea împreună și anul acesta și abia așteptăm să ne revedem. Vom avea trei zile de înghețată, bucurie și fapte bune. Totul pentru Casa Inimilor, un refugiu terapeutic, de educație și sprijin emoțional pentru copiii care au trecut prin diverse tipuri de abuz. Noutatea
din zilele anterioare