Ce spune Maia Sandu despre scenariul de a fi premier după încheierea mandatului de preşedinte al R. Moldova

Pro TV

Preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a declarat joi, într-un interviu televizat, că „o să se gândească” cum să contribuie în continuare, după încheierea mandatului de la şefia statului, la eforturile pentru aderarea ţării la Uniunea Europeană. „Am spus că o să contribui în continuare ca Republica Moldova să devină stat membru al UE şi o să mă gândesc atunci cum o să fac asta”, a declarat preşedinta Maia Sandu în emisiunea „În Profunzime” de la Pro TV Chişinău, atunci când a fost întrebată

Tag-uri: Pro TV