Alt ministru, alte reguli: revenirea la teze şi la semestre

PSD

Ministra propusă de Guvernul Veştea-PSD pentru portofoliul Educaţiei a declaratluni, 22 iunie, la audierile din Parlament, că susţine revenirea la semestre, prin abandonarea modulelor, şi susţine şi evaluarea semestrială cunoscută anii trecuţi sub numele de teze. Monica Anisie a precizat, însă, că aceste modificări nu pot fi realizate pentru anul şcolar 2026-2027, care începe după această vacanţă de vară, pentru că structura anului şcolar pe module a fost aprobată deja pentru anul viitor prin

Tag-uri: PSD

din zilele anterioare