ANRE a pierdut un prim proces cu un angajat căruia i-a tăiat salariul cu 30%
Salariu
Autoritatea de Reglementare în domeniul Energiei a pierdut un proces cu un angajat care a dat instituția în judecată pentru că i-a fost redus salariul. Decizia nu este finală, dar este executorie, ceea ce înseamnă că instituția trebuie să-i majoreze salariul dar și să-i plătească diferențele din urmă, cu dobândă. Adaugă-ne ca sursă preferată Anul trecut, Guvernul Bolojan și-a angajat răspunderea pe legea care se referă la eficientizarea activității Autorității Naționale de Reglementare în
din zilele anterioare