De două zile, la Fabrica de Arme Cugir nu mai lucrează nimeni. Angajații sunt revoltați că nu și-au primit salariile
Salariu
Angajaţii Fabricii de Arme Cugir au întrerupt şi joi activitatea, pentru a doua zi consecutiv, după ce nu şi-au primit salariile la începutul acestei săptămâni. Nemulţumiţi că nu li s-au virat banii în data de 15, salariaţii au oprit miercuri temporar activitatea, reîntorcându-se în hală după o discuţie avută cu conducerea fabricii. Directorul Fabricii de Arme Cugir, Radu Coroamă, a declarat pentru Agerpres că le-a explicat salariaţilor din ce cauză s-a ajuns la imposibilitatea achitării
din zilele anterioare