Directorul Fabricii de Arme Cugir, Radu Coroamă, și-a dat demisia după valul de proteste ale angajaților
Salariu
Directorul general al Fabricii de Arme Cugir, Radu Coroamă, și-a dat demisia, transmite luni Ziarulunirea.ro . Decizia vine la câteva zile după ce angajații au oprit lucrul pentru că nu și-au primit salariile la timp. Radu Coroamă a confirmat că pleacă de la conducerea companiei, dar nu a vrut să spună când și-a depus demisia și nici care sunt motivele. Săptămâna trecută, salariații Fabricii de Arme Cugir au întrerupt activitatea două zile la rând. Oamenii erau nemulțumiți că banii nu le-au
din zilele anterioare