Transportul public din Alba Iulia, blocat de două zile. Șoferii au intrat în grevă din cauza salariilor
Salariu
Toate autobuzele au rămas în garaje, iar localnicii au fost nevoiți să se descurce fiecare cum a putut. Autoritățile locale caută soluții. Contactați, reprezentanții firmei de transport nu au transmis, deocamdată, un punct de vedere. Mii de oameni care depind de transportul public din municipiul Alba Iulia au rămas în stații, după ce toate cele 40 de autobuze nu au mai ieșit din garaje. Călătorii au fost nevoiți să găsească alte soluții, mult mai costisitoare, ca să poată ajunge unde au avut
din zilele anterioare