Un nou protest împotriva legii salarizării. Profesorii ies în stradă miercuri. Cum se schimbă salariile în învățământ

Salariu

Sindicaliștii din educație organizează miercuri, 17 iunie, un nou protest în București, nemulțumiți de prevederile proiectului noii legi a salarizării unitare. Potrivit organizatorilor, aproximativ 20.000 de angajați din învățământ sunt așteptați să participe la manifestația care va începe în Piața Victoriei și va continua cu un marș către Parlament. Federația Sindicatelor din Educație „Spiru Haret” și Federația Sindicatelor Libere din Învățământ susțin că proiectul de lege, publicat în mai de

Tag-uri: Salariu Bucureşti Legea salarizării