Update Mii de profesori protestează faţă de legea salarizării. Au plecat în marş din Piaţa Victoriei la Parlament
Salariu
Profesorii protestează astăzi în Capitală, nemulțumiți de noua lege a salarizării. La miting au ajuns până la 10.000 de oameni, deşi erau aşteptaţi în jur de 20.000. Cer salarii mai mari și acuză autoritățile că nu și-au respectat promisiunile făcute după protestele din anii trecuți. Protestul a început la ora 10:00, în Piața Victoriei, iar de la ora 12:00 profesorii au plecat în marș pe Calea Victoriei, spre Parlament. În Piaţa Victoriei a fost blocată artera care permitea virajul la stânga,
din zilele anterioare