Ambulator nou la Spitalul Județean Timișoara
Timișoara
Proiectul de modernizare, extindere și dotare a ambulatoriului integrat de la Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara a fost implementat cu succes la trei ani de la demararea lucrărilor. Este vorba despre o finanțare de aproape 14 milioane de lei, bani obținuți prin Programul Național de Redresare și Reziliență, cu parte de cofinanțare din bugetul Consiliului Județean Timiș. Investiția a vizat modernizarea și extinderea spațiilor ambulatorii, dar și achiziția de echipamente medicale
din zilele anterioare