Amenzi de peste 1,4 milioane de lei la Timișoara pentru construcții ilegale și clădiri neîntreținute
Timișoara
Amenzi de peste 1,4 milioane de lei la Timișoara pentru construcții ilegale și clădiri neîntreținute În perioada ianuarie–iunie 2026, polițiștii locali din Timișoara au aplicat un număr de 685 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 1.409.000 lei. Cele mai multe sancțiuni, respectiv 427, au fost aplicate pentru neîntreținerea clădirilor, fiind constatate numeroase situații în care tencuiala și elementele decorative ale fațadelor prezentau degradări sau risc de desprindere, punând în
din zilele anterioare