Campanie de donare de sânge la Chișoda! Primăria Giroc organizează o nouă acțiune de donare de sânge. Cum puteți participa

Timișoara

Primăria Comunei Giroc, în parteneriat cu Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Timișoara, organizează o nouă campanie de donare de sânge, venind în sprijinul unităților medicale care se confruntă permanent cu deficitul de rezerve sanguine. Evenimentul umanitar, desfășurat sub sloganul „Donează sânge. Fii erou în comunitatea ta”, va avea loc luni, 22 iunie, între orele 08:00 și 13:00, la Școala din Chișoda. Organizatorii subliniază că un gest simplu, care durează doar câteva minute, poate

Tag-uri: Timișoara