Caniculă în vestul țării. DSP Timiș deschide puncte de prim ajutor în Timișoara și Lugoj
Timișoara
Caniculă în vestul țării. DSP Timiș deschide puncte de prim ajutor în Timișoara și Lugoj Începând de sămbătă, 27 iunie 2026, Direcția de Sănătate Publică (DSP) Timiș operaționalizează punctele de prim-ajutor în perioadele de caniculă (zile cu temperaturi mai mari sau egale cu 35°C), după următorul program : Municipiul Timișoara Program: Luni – Duminică, între orele 10:00 și 18:00 •Opera Română (Piața Victoriei); •Piața Iosefin Timișoara; •Piața Badea Cârțan Timișoara; •Oficiul Poștal nr. 1 (
din zilele anterioare