Cățel căzut într-un canal, salvat de pompieri la Timișoara (video)

Timișoara

Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Timișoara au intervenit, duminică, pentru salvarea unui cățel căzut într-un canal tehnologic de mici dimensiuni, unde fiecare minut petrecut conta. Accesul dificil nu i-a oprit. Cu răbdare, determinare și grijă, au făcut tot ce a fost necesar pentru a ajunge la el, inclusiv săpături în zonă, fiind mobilizat și buldoexcavatorul din dotare. La final, eforturile lor au fost răsplătite: cățelul Raia a fost scos în siguranță și predat proprietarului. Pentru el,

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare