Centru pentru prevenirea adicțiilor la Timișoara
Timișoara
Primăria Timișoara sprijină inițiativa Spitalului de Copii „Louis Țurcanu” de a înființa un Centru de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor pentru copii, adolescenți și adulți. Municipalitatea va pune la dispoziția spitalului o clădire din patrimoniul orașului pentru amenajarea și funcționarea acestui centru. Pentru a susține acest demers, Primăria Timișoara propune ca o clădire nefolosită de pe strada Independenței nr. 18, aflată în proprietatea municipalității, să fie dată în
din zilele anterioare